اخبار فوری

دانشجویان گرامی جهت دریافت وام صندوق رفاه هر چه سریعتر به آقای سرایلو مراجعه نمایید.

دانشجویان گرامی جهت رزرو غذای دانشجویی با قیمت 1540 تومان، تا 48 ساعت قبل به بوفه مراجعه نمایید.

دانشجویان گرامی جهت ثبت نام و واریز شهریه از گوشی موبایل استفاده نکنید و فقط از طریق کامپیوتر اقدام فرمایید.

«
»

اسکندری تأکید کرد: لزوم راه‌اندازی رشته بهداشت عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت گفت: به‌دلیل وجود بیمارستان و شبکه بهداشت مجهز در مینودشت دایرکردن رشته بهداشت عمومی در این شهر ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مینودشت، هیئت اعزامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز به‌منظور بررسی امکانات و تجهیزات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی مينودشت برای راه‌اندازی رشته بهداشت عمومی از این واحد دانشگاهی بازدید کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت در حاشیه این بازدید با بیان خلاصه‌ای از تاریخچه دانشگاه و اقدامات و تجهیزات صورت‌گرفته خواستار راه‌اندازی رشته بهداشت عمومی در این واحد دانشگاهی شد.

آذر اسکندری گفت: به‌دلیل وجود بیمارستان و شبکه بهداشت مجهز در شهرستان مینودشت و نیاز مردم آن به خدمات مطلوب، دایرکردن رشته بهداشت عمومی در این شهر ضروری است.

رئیس دانشگاه آزاد مینودشت تصریح کرد: پیگیرهای زیادی با وزارت بهداشت درباره راه‌اندازی این رشته داشته‌ایم و خیلی از مراحل کار پیش رفته و اکنون نیز پیگیر جذب کادر هیئت علمی که PHD بوده، هستیم و این مشکل به زودی برطرف می‌شود.

دبیر کمیته بهداشت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز با تشریح رشته بهداشت عمومی گفت: بهداشت عمومی شاخه‌ای از علوم بهداشتی است که هدف آن حفاظت و بازسازی سلامت افراد جامعه است و بخش اعظم فارغ‌التحصیلان رشته بهداشت عمومی در شبکه بهداشت به کار گرفته می‌شوند.

حمیدرضا فرخ اسلاملو با بیان اینکه این رشته پایه اصلی تمام رشته‌هایی مانند آموزش بهداشت، تغذیه، مدیریت بهداشتی و اقتصاد بهداشت است، خاطرنشان کرد: برای راه‌اندازی این رشته  حداقل دو نفر استاد متخصص مرتبط به‌صورت تمام وقت و دو نفر هم به‌صورت نیمه‌وقت  لازم است.

وی گفت: نیروی انسانی و جذب هیئت علمی توانمند، داشتن فضاهای آموزشی مورد نياز، تأمين تجهيزات تخصصی آزمايشگاهی، آموزشی و کمک‌آموزشی از جمله الزامات راه‌اندازی رشته‌ بهداشت عمومی است و ما با فراهم‌شدن زیرساخت لازم در واحد مینودشت از دایرشدن رشته‌های تحصیلی مورد نیاز دانشگاه و جامعه حمایت می‌کنیم.