اخبار فوری

دانشجویان گرامی جهت دریافت وام صندوق رفاه هر چه سریعتر به آقای سرایلو مراجعه نمایید.

دانشجویان گرامی جهت رزرو غذای دانشجویی با قیمت 1540 تومان، تا 48 ساعت قبل به بوفه مراجعه نمایید.

دانشجویان گرامی جهت ثبت نام و واریز شهریه از گوشی موبایل استفاده نکنید و فقط از طریق کامپیوتر اقدام فرمایید.

«
»

مدیر حوزه علمیه مینودشت: ماه مبارک رمضان فصل شکوفایی قرآن است

مدیر حوزه علمیه مینودشت گفت: اقبال مردم به قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان بیشتر می‌شود؛ چراکه این ماه فصل شکوفایی قرآن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مینودشت، حجت‌الاسلام محمد‌‌‌حسین رضا‌‌بخش صبح امروز در کارگاه آموزشی تفسیر سوره حشر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت گفت: رمضان تنها ماهی است که نام آن در قرآن آمده و هرکس این ماه مبارک را درک کند باید روزه بگیرد.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن است، اظهار کرد: قرآن دارای دو نزول تدریجی و دفعی بوده که نزول دفعی آن در ماه رمضان و شب قدر صورت گرفته و مجموعه قرآن بر قلب پیامبر(ص) نازل شده است .

مدیر حوزه علمیه مینودشت بیان کرد: تلاوت قرآن یکی از عبادت‌هایی است که اقبال مردم به انجام آن در ماه مبارک رمضان بیشتر  و در عمل به آن خیر دنیا و آخرت تضمین شده و اگر مشکلاتی وجود دارد ناشی از انحراف‌مان از محتویات دین است.

رضا‌بخش در ادامه نکاتی در مورد سوره حشر بیان کرد.

به گزارش آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت هم در حاشیه این کارگاه گفت: هشتمین دوره آموزشی طرح قرآنی «رمضان بهار قرآن»  با محور سوره حشر برگزار می‌شود.

آذر اسکندری افزود: هدف از  این دوره ارتقای سطح معرفت و دانش اعضای هیئت علمی و کارکنان در حوزه فرهنگ و معارف آسمانی قرآن است.

وی اظهار کرد: این دوره ۳۲ ساعته و دارای آزمون پایان دوره است و از مزایای آن صدور گواهی از سوی دفتر توانمندسازی و آموزش‌های کاربردی دانشگاه، اعطای لوح از طرف رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان و اهدای جوایز به نفرات نخست تا سوم است.