اخبار فوری

دانشجویان گرامی جهت دریافت وام صندوق رفاه هر چه سریعتر به آقای سرایلو مراجعه نمایید.

دانشجویان گرامی جهت رزرو غذای دانشجویی با قیمت 1540 تومان، تا 48 ساعت قبل به بوفه مراجعه نمایید.

دانشجویان گرامی جهت ثبت نام و واریز شهریه از گوشی موبایل استفاده نکنید و فقط از طریق کامپیوتر اقدام فرمایید.

«
»

اسکندری مطرح کرد: آغاز برداشت گل‌گاوزبان از مزرعه تحقیقاتی دانشگاه آزاد مینودشت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت از آغاز برداشت گل‌های گیاه دارویی گل‌گاوزبان از سطح یک هکتار از اراضی تحقیقاتی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مینودشت، آذر اسکندری صبح امروز در حاشیه بازدید از برداشت گل‌گاوزبان از مزرعه گیاه دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت اظهار کرد: در راستای کاهش وابستگی به‌درآمدهای شهریه دانشجویی، یک هکتار از اراضی این واحد دانشگاهی به کشت گل‌گاوزبان اختصاص پیدا کرده بود که امروز شاهد ثمردهی و برداشت محصول آن هستیم.

وی با بیان اینکه این گیاه مثمر در سه مرحله برداشت گل، تخم و دانه‌ها و ساقه‌های خشک برای استفاده دارویی در عطاری‌ها سود‌دهی دارد، اظهار کرد: این گیاه دارویی ماه دی سال گذشته کشت و با توجه به‌ بارش‌های خوب و به‌موقع که برای این گیاه بسیار مناسب بود، اکنون برداشت گل آن آغاز شده و  تا پایان خرداد ادامه دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت با بیان اینکه قیمت هر کیلو گل‌گاوزبان خشک بدون واسطه در بازارهای فروش بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است، اظهار کرد: توسعه و کاشت این گیاه دارویی می‌تواند منبع درآمد  خوبی به‌غیر از شهریه دانشجو  در دانشگاه باشد.

اسکندری افزود: در جلسه‌ای که  بهمراه  مسئولان شهرستانی  با دکتر طهرانچی در سازمان مرکزی دانشگاه برای حل مشکلات عدیده دانشگاه  داشتیم، وی علاوه بر قول مساعد در پیگیری جذب رشته‌های کارشناسی ارشد و کیفی‌سازی آموزش بر توسعه تولیدات اقتصاد دانش‌بنیان و کارآمد کردن  دانشجویان در جریان تولید و اشتغال آینده آنها تأکید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان نیز در حاشیه این مراسم گفت: با توجه به‌اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری سال رونق تولید ملی نام گرفته، امیدوارم این واحد دانشگاهی در کنار توسعه فعالیت‌های آموزشی، سطح بیشتری از اراضی تحقیقاتی خود را به‌کشت این نوع گیاهان اختصاص دهد تا از این طریق بخشی از نیازهای مالی‌اش برطرف شود.

حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری اظهار کرد: ما نیز طرح‌ها و برنامه‌های این واحد دانشگاهی را در راستای توسعه و کشت این گیاهان و دیگر برنامه‌هایش در استان و حتی اخیراً در سازمان مرکزی بازبینی کرده و امیدوارم انجام اینگونه اقدامات کمکی برای حل مشکلات این واحد دانشگاهی باشد.

وی فعالیت‌های این واحد دانشگاهی در زمینه کشت گیاهان دارویی را مثبت ارزیابی کرد و گفت:  زمین‌های کشاورزی واحد مینودشت، مستعد کاشت انواع گیاهان دارویی برای تأمین بخشی از منابع مالی دانشگاه است.

به گزارش آنا،‌ حسین عجم‌نوروزی رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان و حجت‌الاسلام ابراهیم باغشنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه و جمعی از مدیران و کارکنان نیز در مراسم برداشت گل‌گاوزبان از مزرعه گیاه دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت حضور داشتند.