اخبار فوری

دانشجویان گرامی جهت دریافت وام صندوق رفاه هر چه سریعتر به آقای سرایلو مراجعه نمایید.

دانشجویان گرامی جهت رزرو غذای دانشجویی با قیمت 1540 تومان، تا 48 ساعت قبل به بوفه مراجعه نمایید.

دانشجویان گرامی جهت ثبت نام و واریز شهریه از گوشی موبایل استفاده نکنید و فقط از طریق کامپیوتر اقدام فرمایید.

«
»

آموزش GPS وUAV در دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مینودشت، آذر اسکندری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت هدف از برگزاری کارگاه آموزشی سه روزه آشنایی GPS و UAV در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت را  توانمند‌سازی، آموزش کاربردی برای دانشجویان و کسب درآمد برای دانشگاه  اعلام کرد.

وی گفت: این دوره به مدت سه روز  با شرکت ۳۰ نفر برگزار و شرکت‌کنندگان با روش‌های نوین نقشه‌برداری شامل انواع GPS های استاتیک و کاربرد آنها و روش‌های مختلف نقشه برداری با پرنده‌های بدون سرنشین به صورت نظری و عملی آشنا شدند.

عضو هیأت علمی رشته نقشه‌برداری واحد مینودشت نیز گفت: سیستم تعیین موقعیت جهانی (GPS) نوعی تعیین موقعیت و نقشه‌برداری بر پایه ماهواره‌هاست که در این روش با استفاده از گیرنده‌های مالتی فرکانس به دقت‌های در حدود میلیمتر در نقشه‌برداری می‌رسیم.

محمد‌مهدی رازاقیان وجود شبکه‌های CORS در تعیین موقعیت‌های آنی با دقت بالا را از تکنیک‌های جدید نقشه‌برداری دانست و گفت: نقشه‌برداری با استفاده از پرنده‌های بدون سرنشین(UAV) نسل جدید فتوگرامتری است که امروزه با استفاده از این ابزار به دلیل پرواز در ارتفاعات کم می‌توان در مدت زمان بسیار کوتاه وسعت زیادی از مناطق را با دقت بسیار بالا نقشه‌برداری کرد و این روش در تهیه نقشه‌های توپوگرافی، تعین حجم عملیات خاکی و تهیه نقشه جهت طرح هادی روستاها بسیار کاربردی است.

ارتقای جایگاه علمی ایران در دنیا از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت گفت: گسترش علم در سطح جامعه و بالارفتن جایگاه علمی ایران در دنیا یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مینودشت، آذر اسکندری ظهر امروز در حاشیه دیدار از نمایشگاه آثار امام خمینی(ره) و دستاوردهای انقلاب که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت برگزار شد، هدف از برپایی آن را آشنایی بیشتر دانشگاهیان با اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) و دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد.

وی گفت: این نمایشگاه شامل دو بخش آثار حضرت امام خمینی(ره) و دستاوردهای انقلاب بوده که ۴۵ عنوان از کتب و تألیفات امام راحل در موضوعات مختلف و ۳۰ پوستر دستاوردهای انقلاب به نمایش گذاشته شده است.

اسکندری گسترش علم در سطح جامعه و بالا رفتن جایگاه علمی ایران در دنیا را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی قلمداد کرد و افزود: پیش از انقلاب اسلامی تعداد دانشگاه‌ها بسیار محدود بود درحالی‌که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در همه نقاط کشور شاهد گسترش مراکز علمی و دانشگاهی هستیم به‌گونه‌ای که اکنون ۲ هزار و ۵۴۰ مجموعه دانشگاهی و ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دانشجو داریم و یک‌ میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت وظیفه قشر دانشگاهی را روشنگری و تبیین دستاوردهای انقلاب در برهه کنونی دانست و اظهار کرد: دهه فجر فرصتی برای اطلاع‌رسانی و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مردم بوده که موجب می‌شود تا باور و اعتماد عمومی آنان زیاد شود.

اسکندری با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی آرمان‌های امام راحل را به همه جهان رساند، تصریح کرد: این در شرایطی بود که دشمنان انقلاب اسلامی ایران با تمام توان خود تبلیغات گسترده‌ای علیه کشورمان انجام می‌دادند، ولی صدای مردم ما در جهان منعکس شد و در آینده نیز به کمک الهی و حمایت مردم، بسیاری از سیاست‌های نظام مستکبر جهانی و غرب و شرق را به هم خواهد ریخت.

 

از مهم‌ترین اهداف دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد سیستم‌های لازم برای آرامش خاطر دانشجویان در زمان امتحانات است

News 5

رئیس واحد مینودشت تأکید کرد: از مهم‌ترین اهداف دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد سیستم‌های لازم برای آرامش خاطر دانشجویان در زمان امتحانات است.
لیرضا امینی در جلسه توجیهی و هماهنگی با کارکنان و عوامل اجرایی امتحانات پایان ترم نیمسال اول سال تحصیلی 94-93 که در سالن اداری جلسات دانشگاه واقع در سایت پردیس برگزار شد، بر اهمیت امتحانات تاکید ویژه‌ای داشت و برگزاری مطلوب آن در راستای تکریم دانشجویان و ایجاد سیستم‌های لازم برای آرامش خاطر دانشجویان را از مهم‌ترین اهداف دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت در زمان امتحانات برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: حوزه آموزشی باید تمام تلاش خود را برای فراهم کردن شرایط لازم برای برگزاری هرچه بهتر امتحانات به کار گیرد تا دانشجویان بتوانند در بهترین شرایط ممکن نتیجه زحمات این ترم را به دست آورند.

رئیس واحد مینودشت، سه عامل کیفیت، دقت، صحت و زیبایی در برگزاری امتحانات و لزوم رعایت آن از سوی مراقبان و رابطان را یادآور شد و تأکید کرد: علاوه بر اینکه رفتار‌ها و کار‌ها باید درست و صحیح صورت گیرد باید همکاران دقت لازم را در انجام وظایف محوله داشته باشند و زیبایی انجام کار عاملی است که باید به آن توجه شود.

اسکندری تأکید کرد: لزوم راه‌اندازی رشته بهداشت عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت گفت: به‌دلیل وجود بیمارستان و شبکه بهداشت مجهز در مینودشت دایرکردن رشته بهداشت عمومی در این شهر ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مینودشت، هیئت اعزامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز به‌منظور بررسی امکانات و تجهیزات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی مينودشت برای راه‌اندازی رشته بهداشت عمومی از این واحد دانشگاهی بازدید کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت در حاشیه این بازدید با بیان خلاصه‌ای از تاریخچه دانشگاه و اقدامات و تجهیزات صورت‌گرفته خواستار راه‌اندازی رشته بهداشت عمومی در این واحد دانشگاهی شد.

آذر اسکندری گفت: به‌دلیل وجود بیمارستان و شبکه بهداشت مجهز در شهرستان مینودشت و نیاز مردم آن به خدمات مطلوب، دایرکردن رشته بهداشت عمومی در این شهر ضروری است.

رئیس دانشگاه آزاد مینودشت تصریح کرد: پیگیرهای زیادی با وزارت بهداشت درباره راه‌اندازی این رشته داشته‌ایم و خیلی از مراحل کار پیش رفته و اکنون نیز پیگیر جذب کادر هیئت علمی که PHD بوده، هستیم و این مشکل به زودی برطرف می‌شود.

دبیر کمیته بهداشت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز با تشریح رشته بهداشت عمومی گفت: بهداشت عمومی شاخه‌ای از علوم بهداشتی است که هدف آن حفاظت و بازسازی سلامت افراد جامعه است و بخش اعظم فارغ‌التحصیلان رشته بهداشت عمومی در شبکه بهداشت به کار گرفته می‌شوند.

حمیدرضا فرخ اسلاملو با بیان اینکه این رشته پایه اصلی تمام رشته‌هایی مانند آموزش بهداشت، تغذیه، مدیریت بهداشتی و اقتصاد بهداشت است، خاطرنشان کرد: برای راه‌اندازی این رشته  حداقل دو نفر استاد متخصص مرتبط به‌صورت تمام وقت و دو نفر هم به‌صورت نیمه‌وقت  لازم است.

وی گفت: نیروی انسانی و جذب هیئت علمی توانمند، داشتن فضاهای آموزشی مورد نياز، تأمين تجهيزات تخصصی آزمايشگاهی، آموزشی و کمک‌آموزشی از جمله الزامات راه‌اندازی رشته‌ بهداشت عمومی است و ما با فراهم‌شدن زیرساخت لازم در واحد مینودشت از دایرشدن رشته‌های تحصیلی مورد نیاز دانشگاه و جامعه حمایت می‌کنیم.

اسکندری خبر داد: ارسال کمک دانشگاهیان دانشگاه آزاد مینودشت به سیل‌زدگان گلستانی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت گفت: نخستین محموله کمک‌رسانی دانشگاهیان این واحد دانشگاهی به سیل‌زدگان استان گلستان تحویل هلال‌احمر مینودشت شد.

آذر اسکندری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در مینودشت اظهار کرد: با توجه به مشکلات آسیب‌دیدگان از سیل وظیفه اخلاقی است تا به آنها کمک کنیم به همین خاطر استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت کمک‌های غیرنقدی خود را تحویل هلال‌احمر مینودشت داده تا از طریق آنها به مناطق آسیب‌دیده از سیل در استان گلستان ارسال شود.

وی گفت: در سیل اخیر به خانه، زندگی، زمین‌های کشاورزی و دام‌های جمع زیادی از هموطنانمان آسیب جدی واردشده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت خاطرنشان کرد: تهیه لوازم ضروری برای سیل‌زدگان در این شرایط سخت و طاقت‌فرسا تأثیر زیادی در کاهش درد و رنج آنان دارد.

اسکندری تصریح کرد: کمک‌های غیرنقدی این واحد دانشگاهی شامل چای، روغن، کنسرو بوده که برای حادثه دیدگان ارسال شد.