اخبار فوری

دانشجویان گرامی جهت دریافت وام صندوق رفاه هر چه سریعتر به آقای سرایلو مراجعه نمایید.

دانشجویان گرامی جهت رزرو غذای دانشجویی با قیمت 1540 تومان، تا 48 ساعت قبل به بوفه مراجعه نمایید.

دانشجویان گرامی جهت ثبت نام و واریز شهریه از گوشی موبایل استفاده نکنید و فقط از طریق کامپیوتر اقدام فرمایید.

«
»

آموزش GPS وUAV در دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مینودشت، آذر اسکندری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت هدف از برگزاری کارگاه آموزشی سه روزه آشنایی GPS و UAV در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت را  توانمند‌سازی، آموزش کاربردی برای دانشجویان و کسب درآمد برای دانشگاه  اعلام کرد.

وی گفت: این دوره به مدت سه روز  با شرکت ۳۰ نفر برگزار و شرکت‌کنندگان با روش‌های نوین نقشه‌برداری شامل انواع GPS های استاتیک و کاربرد آنها و روش‌های مختلف نقشه برداری با پرنده‌های بدون سرنشین به صورت نظری و عملی آشنا شدند.

عضو هیأت علمی رشته نقشه‌برداری واحد مینودشت نیز گفت: سیستم تعیین موقعیت جهانی (GPS) نوعی تعیین موقعیت و نقشه‌برداری بر پایه ماهواره‌هاست که در این روش با استفاده از گیرنده‌های مالتی فرکانس به دقت‌های در حدود میلیمتر در نقشه‌برداری می‌رسیم.

محمد‌مهدی رازاقیان وجود شبکه‌های CORS در تعیین موقعیت‌های آنی با دقت بالا را از تکنیک‌های جدید نقشه‌برداری دانست و گفت: نقشه‌برداری با استفاده از پرنده‌های بدون سرنشین(UAV) نسل جدید فتوگرامتری است که امروزه با استفاده از این ابزار به دلیل پرواز در ارتفاعات کم می‌توان در مدت زمان بسیار کوتاه وسعت زیادی از مناطق را با دقت بسیار بالا نقشه‌برداری کرد و این روش در تهیه نقشه‌های توپوگرافی، تعین حجم عملیات خاکی و تهیه نقشه جهت طرح هادی روستاها بسیار کاربردی است.

ارتقای جایگاه علمی ایران در دنیا از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت گفت: گسترش علم در سطح جامعه و بالارفتن جایگاه علمی ایران در دنیا یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مینودشت، آذر اسکندری ظهر امروز در حاشیه دیدار از نمایشگاه آثار امام خمینی(ره) و دستاوردهای انقلاب که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت برگزار شد، هدف از برپایی آن را آشنایی بیشتر دانشگاهیان با اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) و دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد.

وی گفت: این نمایشگاه شامل دو بخش آثار حضرت امام خمینی(ره) و دستاوردهای انقلاب بوده که ۴۵ عنوان از کتب و تألیفات امام راحل در موضوعات مختلف و ۳۰ پوستر دستاوردهای انقلاب به نمایش گذاشته شده است.

اسکندری گسترش علم در سطح جامعه و بالا رفتن جایگاه علمی ایران در دنیا را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی قلمداد کرد و افزود: پیش از انقلاب اسلامی تعداد دانشگاه‌ها بسیار محدود بود درحالی‌که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در همه نقاط کشور شاهد گسترش مراکز علمی و دانشگاهی هستیم به‌گونه‌ای که اکنون ۲ هزار و ۵۴۰ مجموعه دانشگاهی و ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دانشجو داریم و یک‌ میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت وظیفه قشر دانشگاهی را روشنگری و تبیین دستاوردهای انقلاب در برهه کنونی دانست و اظهار کرد: دهه فجر فرصتی برای اطلاع‌رسانی و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مردم بوده که موجب می‌شود تا باور و اعتماد عمومی آنان زیاد شود.

اسکندری با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی آرمان‌های امام راحل را به همه جهان رساند، تصریح کرد: این در شرایطی بود که دشمنان انقلاب اسلامی ایران با تمام توان خود تبلیغات گسترده‌ای علیه کشورمان انجام می‌دادند، ولی صدای مردم ما در جهان منعکس شد و در آینده نیز به کمک الهی و حمایت مردم، بسیاری از سیاست‌های نظام مستکبر جهانی و غرب و شرق را به هم خواهد ریخت.

 

از مهم‌ترین اهداف دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد سیستم‌های لازم برای آرامش خاطر دانشجویان در زمان امتحانات است

News 5

رئیس واحد مینودشت تأکید کرد: از مهم‌ترین اهداف دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد سیستم‌های لازم برای آرامش خاطر دانشجویان در زمان امتحانات است.
لیرضا امینی در جلسه توجیهی و هماهنگی با کارکنان و عوامل اجرایی امتحانات پایان ترم نیمسال اول سال تحصیلی 94-93 که در سالن اداری جلسات دانشگاه واقع در سایت پردیس برگزار شد، بر اهمیت امتحانات تاکید ویژه‌ای داشت و برگزاری مطلوب آن در راستای تکریم دانشجویان و ایجاد سیستم‌های لازم برای آرامش خاطر دانشجویان را از مهم‌ترین اهداف دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت در زمان امتحانات برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: حوزه آموزشی باید تمام تلاش خود را برای فراهم کردن شرایط لازم برای برگزاری هرچه بهتر امتحانات به کار گیرد تا دانشجویان بتوانند در بهترین شرایط ممکن نتیجه زحمات این ترم را به دست آورند.

رئیس واحد مینودشت، سه عامل کیفیت، دقت، صحت و زیبایی در برگزاری امتحانات و لزوم رعایت آن از سوی مراقبان و رابطان را یادآور شد و تأکید کرد: علاوه بر اینکه رفتار‌ها و کار‌ها باید درست و صحیح صورت گیرد باید همکاران دقت لازم را در انجام وظایف محوله داشته باشند و زیبایی انجام کار عاملی است که باید به آن توجه شود.

اعلام نفرات برتر مسابقات تیراندازی دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت

نفرات برتر مسابقات تیراندازی ویژه استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت مشخص شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مینودشت، مسابقات تیراندازی رشته تفنگ بادی ویژه استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت با حضور ابوالقاسم علی‌بیکی معاون علمی دانشگاه آزاد مینودشت برگزار شد.

ایوب سرایلو مسئول دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد مینودشت در حاشیه این مراسم اظهار کرد: این رقابت‌ها به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ویژه کارکنان و اعضای هیئت علمی توسط دفتر فرهنگ اسلامی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

وی اضافه کرد: این مسابقات در دو گروه بانوان و آقایان در رشته تفنگ بادی برگزار شد و در پایان بهرخ فرامرزی، محسن جنت‌آبادی و مهدی لگزایی عناوین نخست تا سوم را به خود اختصاص دادند.

امام حسین(ع) برای همیشه تاریخ، احیاگر امر به معروف و نهی از منکر شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت گفت: امام حسین(ع) برای همه طول تاریخ، احیاگر امر به معروف و نهی از منکر شد.

آذر اسکندری به‌مناسبت فرارسیدن عاشورای حسینی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در مینودشت اظهار کرد: «بار دیگر بانگ قافله شهادت، پیروزی و بیدارگری و دفاع از ارزش‌های انسانی و اسلامی به قافله‌سالاری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) نوا سر می‌دهد و اکنون باید شاهد به اهتزاز درآمدن پرچم کاروان ایثار، جانبازی و خون به علمداری حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) در دشت نینوا و گریه و زاری حضرت زهرا (س) باشیم.»

وی، درس عاشورا را ایمان، دلدادگی، صداقت، شجاعت، ایثار و انسان‌سازی دانست که فریادهای انبیا را در گوش‌های سنگین طنین‌انداز کرد.