اخبار فوری

دانشجویان گرامی جهت دریافت وام صندوق رفاه هر چه سریعتر به آقای سرایلو مراجعه نمایید.

دانشجویان گرامی جهت رزرو غذای دانشجویی با قیمت 4000 تومان، تا 48 ساعت قبل به بوفه مراجعه نمایید.

دانشجویان گرامی جهت ثبت نام و واریز شهریه از گوشی موبایل استفاده نکنید و فقط از طریق کامپیوتر اقدام فرمایید.

«
»

آموزش GPS وUAV در دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مینودشت، آذر اسکندری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مینودشت هدف از برگزاری کارگاه آموزشی سه روزه آشنایی GPS و UAV در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت را  توانمند‌سازی، آموزش کاربردی برای دانشجویان و کسب درآمد برای دانشگاه  اعلام کرد.

وی گفت: این دوره به مدت سه روز  با شرکت ۳۰ نفر برگزار و شرکت‌کنندگان با روش‌های نوین نقشه‌برداری شامل انواع GPS های استاتیک و کاربرد آنها و روش‌های مختلف نقشه برداری با پرنده‌های بدون سرنشین به صورت نظری و عملی آشنا شدند.

عضو هیأت علمی رشته نقشه‌برداری واحد مینودشت نیز گفت: سیستم تعیین موقعیت جهانی (GPS) نوعی تعیین موقعیت و نقشه‌برداری بر پایه ماهواره‌هاست که در این روش با استفاده از گیرنده‌های مالتی فرکانس به دقت‌های در حدود میلیمتر در نقشه‌برداری می‌رسیم.

محمد‌مهدی رازاقیان وجود شبکه‌های CORS در تعیین موقعیت‌های آنی با دقت بالا را از تکنیک‌های جدید نقشه‌برداری دانست و گفت: نقشه‌برداری با استفاده از پرنده‌های بدون سرنشین(UAV) نسل جدید فتوگرامتری است که امروزه با استفاده از این ابزار به دلیل پرواز در ارتفاعات کم می‌توان در مدت زمان بسیار کوتاه وسعت زیادی از مناطق را با دقت بسیار بالا نقشه‌برداری کرد و این روش در تهیه نقشه‌های توپوگرافی، تعین حجم عملیات خاکی و تهیه نقشه جهت طرح هادی روستاها بسیار کاربردی است.

ارتقای جایگاه علمی ایران در دنیا از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت گفت: گسترش علم در سطح جامعه و بالارفتن جایگاه علمی ایران در دنیا یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مینودشت، آذر اسکندری ظهر امروز در حاشیه دیدار از نمایشگاه آثار امام خمینی(ره) و دستاوردهای انقلاب که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت برگزار شد، هدف از برپایی آن را آشنایی بیشتر دانشگاهیان با اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) و دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد.

وی گفت: این نمایشگاه شامل دو بخش آثار حضرت امام خمینی(ره) و دستاوردهای انقلاب بوده که ۴۵ عنوان از کتب و تألیفات امام راحل در موضوعات مختلف و ۳۰ پوستر دستاوردهای انقلاب به نمایش گذاشته شده است.

اسکندری گسترش علم در سطح جامعه و بالا رفتن جایگاه علمی ایران در دنیا را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی قلمداد کرد و افزود: پیش از انقلاب اسلامی تعداد دانشگاه‌ها بسیار محدود بود درحالی‌که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در همه نقاط کشور شاهد گسترش مراکز علمی و دانشگاهی هستیم به‌گونه‌ای که اکنون ۲ هزار و ۵۴۰ مجموعه دانشگاهی و ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دانشجو داریم و یک‌ میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت وظیفه قشر دانشگاهی را روشنگری و تبیین دستاوردهای انقلاب در برهه کنونی دانست و اظهار کرد: دهه فجر فرصتی برای اطلاع‌رسانی و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مردم بوده که موجب می‌شود تا باور و اعتماد عمومی آنان زیاد شود.

اسکندری با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی آرمان‌های امام راحل را به همه جهان رساند، تصریح کرد: این در شرایطی بود که دشمنان انقلاب اسلامی ایران با تمام توان خود تبلیغات گسترده‌ای علیه کشورمان انجام می‌دادند، ولی صدای مردم ما در جهان منعکس شد و در آینده نیز به کمک الهی و حمایت مردم، بسیاری از سیاست‌های نظام مستکبر جهانی و غرب و شرق را به هم خواهد ریخت.